Milé sestry a bratři !

„Kristus je dveřmi, které vedou k Otci. Těmito dveřmi šli Abrahám, Izák, Jákob, proroci, apoštolové a skrze dveře vchází i církev.“

(sv. Ignác z Antiochie)

Volá každého z nás jménem, ví o nás všechno, volá nás jménem a tím ukazuje,
že máme vejít dveřmi, které pro nás připravil.
Abychom je našli, musíme jít za ním, jako ovce za pastýřem, s důvěrou, láskou, vědomím, že On jde před námi a půjdeme-li za ním, dojdeme do božího království.
Je mnoho těch, kteří jsou si příliš jisti sami sebou, technikou a světem.
Nekladou si otázky, na které Kristus odpovídá.
Odmítají jít za ním a raději bloudí sami. Není potřeba podléhat skepsi, je potřeba pročišťovat vlastní víru, nalézat hloubky naší záchrany a našeho osvobození.
Jít za Kristem – to je úkol našeho života a zároveň o nabídka hledajícím.

 

     K milostiplnému prožívání měsíce Panny Marie

     a radosti  z velikonoční doby                 Vám všem žehná       P. Daniel