Milé sestry a bratři v Kristu !
Kristus nám dnes ve velekněžské modlitbě jasně říká :
Věčný život je to, že poznáme jediného a pravého Boha a toho,
kterého poslal, Ježíše Krista. Kristus se modlí za učedníky, ne za celý svět, protože respektuje lidskou svobodu. Tato modlitba je shrnutím všeho,
kvůli čemu přišel Ježíš na zem a je oslavou Boží. Modlitba má zapůsobit
na nás, v nás má vytvořit předpoklad pro poznání a přijetí Boží vůle.
Jde i nám v našem životě opravdu o oslavu Boží ?
Možná příliš stavíme na sobě, na tom, abychom my došli k Bohu,
my dostali za odměnu věčný život.
Pane, dej nám schopnost, abychom s Tebou mluvili, o Tobě přemýšleli, poznávali Tvou vůli a brali na sebe odpovědnost : Osvoboď nás od našeho sobectví, dej nám k tomu sílu.
K milostiplnému prožívání měsíce Panny Marie
a radosti z velikonoční doby Vám všem žehná P. Daniel